محسن ستاری فر

اجرای زنگ کتاب در مدارس

اجرای زنگ کتاب درشهرستان کرخه با حضور دکتر ستاری فر فرماندار شهرستان کرخه،بخشدارشاوور، رئیس کتابخانه کرخه؛ رئیس اداره آموزش و پرورش کرخه و جمعی از مسئولان، برگزار شد

اجرای زنگ کتاب درشهرستان کرخه با حضور دکتر ستاری فر فرماندار شهرستان کرخه،بخشدارشاوور، رئیس کتابخانه کرخه؛ رئیس اداره آموزش و پرورش کرخه و جمعی از مسئولان، برگزار شد.

 

محسن ستاری فر گفت: باید با برنامه‌هایی هدفمند فرهنگ کتابخوانی را در دانش آموزان وکودکان‌مان نهادینه کنیم که یکی از این ایده‌ها می‌تواند طراحی و اجرای زنگ کتاب در مدارس باشد

 

به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان کرخه  بیست وچهارم آبان، محسن ستاری فر بیان کرد:به‌طور طبیعی برگزاری مناسبت‌ها و جشن‌هایی مانند هفته کتاب در ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار مفید است، ولی نباید صرفا به این برنامه‌ها اکتفا کرد. به‌نظرم در چنین مناسبت‌هایی باید بیشترین بها را به جلسات آسیب‌شناسی اختصاص داد تا بتوان بر مبنای آنها به بهبود زیرساخت‌ها پرداخت.

 

وی افزود: اگر فرهنگ کتابخوانی میان دانش آموزان  نهادینه شود، آینده ما درخشان خواهد بود. این امری ثابت شده است که اگر دانش آموزان مقطع ابتدایی را با کتاب آشنا کنیم، دیگر از آن جدا نخواهند شد، چراکه عادت به کتابخوانی از دوران کودکی در انسان‌ها نهادینه می‌شود.

 

ستار فر گفت: به‌نظرم یک ایده خوب می‌تواند طراحی و ایجاد زنگ کتابخوانی در مدارس باشد. در این کلاس‌ها معلمان باید برای دانش‌آموزان کتاب بخوانند و تا می‌توانند به کتابخوانی خود جذابیت بدهند.

5