محسن ستاری فر

جلسه شورای سلامت شهرستان کرخه

ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا و پایش وضعیت سلامت در شهرستان کرخه .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرخه پیش از ظهر امروز سه شنبه ۲۴ آبان جلسه شورای سلامت شهرستان کرخه به ریاست محسن ستاری فر فرماندار و با حضور اعضای شورای سلامت در سالن اجتماعات فرمانداری کرخه برگزار شد.

دکتر ستاری فر فرماندار شهرستان کرخه در ابتدای جلسه با اشاره به شروع فصل شیوع آنفلوآنزا بر آمادگی مراکز درمانی و بهداشتی در جهت پیشگیری و مقابله با شیوع این بیماری تاکید کرد.

ستاری فر در ادامه به موضوع تامین دارو و فعالیت داروخانه ها در شهرستان پرداخت و شبکه بهداشت و درمان را مکلف نمود نسبت به پیگیری و رفع موانع موجود برای تامین دارو و خدمات رسانی به اهالی شهرستان بعنوان مطالبه مردمی سریعا اقدام نماید.

خانم دکتر کریمی پور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کرخه و مهندس جلالی رئیس مرکز بهداشت نیز در این جلسه با ارائه گزارش وضعیت بهداشت و درمان در شهرستان کرخه شاخص های این حوزه و چالش های موجود را ارائه نمودند که با دستور فرماندار مقرر گردید کلیه ادارات و دستگاههای شهرستان نسبت به همکاری در جهت کاهش آسیب های حوزه سلامت اقدام نمایند.

 

در این جلسه همچنین با توجه به حضور شهرداری های الوان و شاوور و ادارات جهاد کشاورزی، دامپزشکی و امور آبفا موضوعاتی از جمله ساماندهی وضعیت دفع نخاله های ساختمانی، بررسی راهکارهای پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا و لایروبی و آهک پاشی معابر شهری و روستایی، استاندارد سازی ذبح و تهیه گوشت دام، سامان دهی به وضعیت سگ های ولگرد و همچنین پیامدهای استفاده بی رویه از سموم کشاورزی و دفع غیراستاندارد ظروف و ابزار سمپاشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تکالیف هر دستگاه برای پیشگیری از بروز مشکلات بیشتر تعیین گردید.

8