محسن ستاری فر

باحضور فرماندار کرخه؛ مانور زلزله در مدرسه علامه مجلسی شهرالوان برگزار شد

همزمان با سرار کشور؛ مانور زلزله در مدارس کرخه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کرخه ، همزمان با سرار کشور صبح روز سه شنبه هشتم آذر مانور زلزله در مدارس این شهرستان با حضور محسن ستاری فر فرماندار کرخه، بخشدار مرکزی ،نیروی  انتظامی،اداره برق شهرستان،اداره گاز ، شهردارالوان وشاوور ،هلال احمر ، شبکه بهداشت شهرستان کرخه و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی ، امدادی و خدماتی و دانش اموزان و اولیاء و مربیان برگزار شد.

فرماندارکرخه در جمع دانش آموزان با بیان اینکه زمین لرزه پدیده ای طبیعی است که عدم آگاهی نسب به آن سبب بروز مشکلات بسیاری بین جوامع می گردد، گفت: ایجاد زمینه های مناسب در جهت ارتقاء سطح آگاهی مردم و فرهنگ سازی مناسب برای واکنش صحیح در زمان زلزله می تواند بسیار مفید واقع شود.

 

ستاری فز افزایش سطح آگاهی وحفظ آمادگی دانش آموزان برای مقابله با زلزله وارتقای فرهنگ ایمنی را از اهداف برگزاری این مانور دانست و افزود: دانش آموزان به عنوان نسلی که آینده در گرو نحوه عملکرد آنان است باید آموزش های لازم را در این زمینه ببیند.

 

این مانور با مشارکت نیروهای آتش نشانی شهرستان کرخه، هلال احمر، نیروی انتظامی، اورژانس ۱۱۵ ، برگزار گردید ودانش آموزان روش های مختلف حمل مجروحان ، اطفای حریق ، نحوه مقابله با آتش ، انتقال افراد به پناهگاه ، پناه گیری صحیح  ، تخلیه اضطراری مدرسه را آموزش دیدند.

 

13
اخبار مرتبط