محسن ستاری فر فرمانداری کرخه

نواختن زنگ انقلاب و آیین غبار روبی از مزار شهدای گمنام در اولین روز از چهل و چهارمین سالگرد انقلاب و همزمان با سراسر کشور در شهرستان کرخه برگزار شد

همزمان با سراسر کشور و با حضور فرماندار شهرستان فرمانده سپاه ناحیه و جمع کثیری از مردم و مسئولین امروز 12 بهمن زنگ انقلاب در یکی از مدارس شهرستان کرخه نواخته شد و در ادامه با حضور فرماندار، فرمانده سپاه و مسئولین شهرستان کرخه مراسم غبار روبی از مزار شهدای گمنام شهر الوان برگزار گردید.

نواختن زنگ انقلاب و آیین غبار روبی از مزار شهدای گمنام در اولین روز از چهل و چهارمین سالگرد انقلاب و همزمان با سراسر کشور در شهرستان کرخه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرخه همزمان با سراسر کشور و با حضور فرماندار شهرستان فرمانده سپاه ناحیه و جمع کثیری از مردم و مسئولین امروز ۱۲ بهمن زنگ انقلاب در یکی از مدارس شهرستان کرخه نواخته شد و در ادامه با حضور فرماندار، فرمانده سپاه و مسئولین شهرستان کرخه مراسم غبار روبی از مزار شهدای گمنام شهر الوان برگزار گردید.
دکتر ستاری فر فرماندار شهرستان کرخه در آیین زنگ انقلاب شهرستان کرخه که همزمان با سراسر کشور برگزار شد* با اشاره به زمینه های شکل گیری انقلاب اسلامی وقوع این انقلاب را رویدادی تاریخی و جهانی قلمداد کرد که تمامی ساختارها و مناسبات بین المللی را دگرگون ساخت.
فرماندار شهرستان کرخه با اشاره به تحلیل ها و دیدگاههای پژوهشگران مختلف انقلاب اسلامی ایران* را از نظر ویژه گی های منحصربفردی که دارد متفاوت از همه ی انقلاب ها در جهان دانست و نقش رهبری امام خمینی (ره) را بعنوان رهبر دینی و سیاسی اساسی قلمداد کرد.
دکتر ستاری فر افزود* اینکه امروز و در چهل و چهارمین سال از عمر انقلاب شاهد رویش نسل های انقلابی در جمهوری اسلامی هستیم حاکی از قدرت فزآینده و متداوم انقلابی است که رهبری آن بر عهده ی ولی فقیه و آگاه به مسائل روز جهان و دگرگونی آن می باشد.
فرماندار شهرستان کرخه* در بخش دیگری از سخنان خود ویژه گی دیگر انقلاب اسلامی را صدور آن و تاثیرگذاری بر سایر مناطق جهان دانست و این انقلاب را الهام بخش بسیاری از نهضت ها و خیزش های مردمی قلمداد کرد.
در آیین زنگ انقلاب شهرستان کرخه همچنین سرگرد میردورقی فرمانده ناحیه سپاه کرخه* طی سخنانی با اشاره به الگوی مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی و مقایسه الگوی حاکمیت در نظام جمهوری اسلامی و سایر نظام ها نقش ولایت فقیه را در پیشگیری از دیکتاتوری مورد اشاره قرار داد. سرگرد میردورقی در ادامه با مرور برخی خیزش های مردمی و با تمرکز بر تحولات ۲۰۱۱ کشورهای اسلامی غرب آسیا و شمال افریقا نقطه ضعف بسیاری از این انقلاب ها و خیزش ها را عدم برخورداری از رهبری ولایت فقیه دانست. فرمانده سپاه ناحیه کرخه انحراف خیزش مردمی مصر را نمونه ای از انقلاب هایی دانست که به دلیل عدم برخورداری از ویژه گی های انقلاب اسلامی به انحراف کشیده شد.
*در آیین زنگ انقلاب شهرستان کرخه که در دبیرستان دخترانه حضرت سمیه برگزار شد علاوه بر برنامه های فرهنگی و اجرای دانش آموزان و معلمان جمعی از دختران اسکیت باز شهرستان کرخه به اجرای حرکات نمایشی و هنرنمایی پرداختند.*
در حاشیه این مراسم همچنین کاروان خودرویی و موتوری بسیجیان شهرستان کرخه با همرامی جوانان در سطح شهر الوان به حرکت درآمد که با استقبال مردم روبرو شد.

 

11